Відкрити Закрити

Довірте пожежну безпеку професіоналам!

 

1334856929 foto 2

Пристрої захисту від блискавок

   Атмосферні грозові розряди мають величезну нищівну силу і здатні нанести значну шкоду життю, здоров'ю людей та їх майну.
   Сьогодні зберегтися від блискавки, яка довгі тисячоліття здавалася непереборною і непередбачуваною стихійною силою, цілком можливо. На сьогоднішній день захист від блискавки є не рекомендацією, а необхідністю для кожного підприємця чи громадянина.
   Сама система пристрою захисту від блискавки досить проста. Її завдання – «зустріти» блискавку на підльоті до даху Вашої будівлі, і змінити її напрям щоб розряд пішов в землю.
   Тому захист від блискавок складається з трьох основних частин: блискавкоприймача, струмовідводу і заземлювача. Блискавкоприймач отримує удар блискавки, передає його струмовідводу, а той у свою чергу - заземлювачу, який розсіює розряд в товщі грунту.
   Система пристрою блискавкозахисту для кожного типу дахів дійсно повинна враховувати специфіку покрівельного матеріалу конкретної будівлі.
   У класичному вигляді конструкція громовідводу виглядає так. На найвищому місці даху встановлюють за допомогою дерев'яних підпор сталевий стержень круглого перетину діаметром 12 мм. Його можна зробити зі сталевої труби, тільки обов'язково з запаяним або закритим металевою пробкою торцем. Це - блискавкоприймач. Він приймає розряд блискавки. Довжина його може варіюватися від 200 до 1500 мм, але в кожному разі площа перетину оберненого в небо штиря повинна складати не менше 100 мм ².
   Від блискавкоприймача відходить струмовідвід - це дріт з рекомендованою товщиною 6 мм. Його потрібно ретельно і надійно прикріпити (бажано приварити) до блискавкоприймача. Струмовідвід спускають з даху, кріплячи до стіни будинку скобами, доводять до землі і занурюють в неї, де на глибині 1 - 2 м закладений заземлювач (повинен бути дуже приварений).
   В якості заземлювача можна використовувати шматок металевої труби або лист сталі. Можна також влаштувати заземлювач із забитого в землю сталевого прута. Тільки за ГОСТом його треба забити на глибину 2 - 3 метри.
Це теорія. А тепер повернемося до практики і різним типам дахів.

Всі види металевої покрівлі

   Для них ідеальним варіантом є описана вище класична схема блискавкозахисту. Зверніть увагу на те, що краще прокладати струмовідвід по стіні будинку, протилежної входу. Закопувати заземлювач слід подалі від фундаменту та інших будівель.

Шифер тощо, включаючи дерево

   Для таких дахів фахівці радять іншу систему. Уздовж гребеня покрівлі по всій довжині протягується металевий трос на двох дерев'яних підпорах, до нього припаюється струмовідвід, спускається уздовж даху, проходить по стіні (можна дріт пропустити через водостік) і йде в землю. Струмовідвід припаяний до заземлювача зі сталевого листа. Система повинна розташовуватися на відстані 3 - 5 метрів від входу.

Всі види черепиці

   Для захисту від блискавки черепичних дахів фахівці радять накинути на покрівлю сітку із сталевого дроту з кроком вічка не більше ніж 6х6 мм, але й не особливо частою. Діаметр дроту або тросу для такої сітки має бути приблизно 6 мм. Всі стики дроту припаюются. Потім до цієї сітки приєднується струмовідвід, який залишається закопати в землю сталевою пластиною заземлювача.

 Системи відеоспостереження | Пожежний щит | Вогнезахисна обробка 

Нас знаходять за словами: блискавковідвід, блискавкозахист, блискавкозахист будівель і споруд,грозозахист, грозозахист будівель і споруд, громовідвід, заземлення, заземлення будинку, захист від атмосферної електрики, захист від блискавки, протипожежний захист, система захисту від блискавки. 

 

 

Безпека перш за все!

Безпека-перш за все!  Наше завдання зробити цей світ безпечнішим для Вас та Ваших оточуючих. Компанія ТОВ Брама НТБ виконає всі види протипожежних послуг будь-якого об’єму та рівня складності у найкоротший термін та за найнижчими цінами.  

Зателефонувати

normatyvni-dokymenty

Встановлення систем пожежної безпеки і відеонагляду ЗАМОВИТИ

Про компанію

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БРАМА НТБ» працює на ринку України з надання послуг з пожежної безпеки з 2012 року. За цей короткий термін Ми зарекомендували себе , як професіонали у даній сфері. Команда кваліфікованих та досвідчених спеціалістів блискавично нададуть консультацію, та вирішать питання любої складності по нашій специфіці роботи.

Ліцензії і дозволи

Наша Адреса

м. Київ

вул. Ольжича, 18/22

+38 044 500 49 08

+38 067 838 22 96

+38 050 192 10 23

+38 067 510 64 83

facebook

+38 067 798 55 28